Ev Dezenfeksiyonu

Vaktimizin büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz evlerimiz sizce kendiniz ve sevdikleriniz için yeterince dezenfekte mi ?

Sık kullandığımız alanlar olan evlerimizde hijyeni sağlamak için yapılan dip köşe temizlikler,kullanılan ağır kimyasal içerilikli temizlik malzemeleri dahi birçok virus ve bakteri türünü yok edememektedir. Bu aşamada devreye evde dezenfeksiyon işlemi girmektedir.

En Güçlü Dezenfektan

Dünya'da bilinen en güçlü ve etkili olan ozon gazını kullanarak %99.99 oranında bakteri, virüs ve kötü kokuları anında yok ediyoruz.

%100 Doğal Dezenfektan

Ozon gazı, dünya'nın en güçlü dezenfektanı olmasının yanısıra %100 doğaldır ve hiçbir kimyasal madde içermez.

Ev Neden Dezenfekte Edilmelidir?

Dışarıdan eve geldiğimizde beraberimizde birçok zararlı mikroorganizmayı da getirdiğimiz kaçınılmaz bir gerçektir. Bu nedenle evlerimize düzenli olarak uyguladığımız süpürmek, silerek temizlemek, toz almak , havalandırmak gibi işlemler virus ve bakterilere karşı alınacak önlemler arasında yer almasına rağmen yeterli değildir. Göz ile görülemeyecek kadar küçük bu mikroorganizmalardan arınmak ve sağlıklı bir ev ortamı sağlamak için profesyonel dezenfeksiyon işlemi uygulanması gerekliliği kaçınılmazdır.

Evimi neden dezenfekte ettirmeliyim? Sorusunu biraz daha açıklamak gerekirse; bahsettiğimiz bu küçük mikroorganizmalar ulaşamayacağımız heryerdeler ve genellikle hava yoluyla vücudumuza nüfus etmektedirler. Son zamanlarda sıkça üzerinde düşündüren bir konu olan indoor (iç mekan) hava kirliliği insan yaşamını direkt etkilemektedir. Indoor hava kirliliğinin, outdoor (dış mekan) hava kirliliğinden kat ve kat daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

İç mekan hava kalitesinin dezenfeksiyon işlemi ile yüksek tutulması bulaşıcı hastalıkların çabuk yayılmasını önlemekle beraber olası kronik hastalıklarının gerçekleşme oranını da düşürür. Standart bir ev yılda yaklaşık 18 kg toza maruz kalır ki bu tozlar yataklarda, yastıklarda, ahşaplarda yaşayan 15 tür keneyi evimize taşımaya sebep olur.Gözle görülmeyen bu canlılar yaklaşık olarak 45 gün yaşar ve 42.000 kadarı tek bir toz zerreciğinin üstünde yaşayabilir.

Hijyenik mikrop ekibinin sizlere sunduğunu dezenfekte teknolojisi ile hem evinizin tüm alanları sterilize edilmiş hem de ağır zararlı herhangi bir kimyevi madde içermeyen üst düzey teknolojisi ile evinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Evde Hijyen Nasıl Sağlanmalıdır?

Bir problemi ortadan kaldırmanın tek yolu, problemin kaynaklarını ortadan kaldırmaktır. Buna toksik olmayan temizlik maddeleri kullanarak başlanabilir.

Kapalı ortamlardaki hava temizliği için basınçlı spreyler ve parfümler kirliliğin kendisidir. Bunları temizlik amaçlı kullanmamak gerekir.

Bu nedenle sizler ve sevdiklerinizin sağlığı için ileri teknoloji doğal dezenfeksiyon yöntemi olan ozon ile dezenfeksiyon yöntemini tercih ettik. 

Evde Dezenfekte Hizmeti | Hijyenik Mikrop

Ev Dezenfeksiyonunda Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Ozon gazı soluduğumuz havadan yani saf oksijenden üretilir. Bu nedenle herhangi bir kimsayal ya da zararlı madde içermez. Tamamen doğal dezenfektan ile evinizin her köşesini sterilize ediyoruz.

Ev dezenfeksiyonunda ozon gazını tercih ediyoruz çünkü ;

  • Ozon, yüksek reaktivitesi sayesinde çeşitli organik ve inorganik molekül ve atomlar ile reaksiyona girerek onları oksitler.Bu reaksiyonlar sonucunda havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek sterilizasyon sağlanmış olur.Reaksiyon başladıktan sonra ortamdaki hava sıcaklığına göre 5 dakika ile yarım saat içinde ozon molekülleri oksijene dönüşmeye başlar .Bu özelliği sayesinde ozon diğer dezenfektan maddelerinin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz.
  • Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda , ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada ; mikrop kırıcı olarak, koku giderici olarak ve ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edicisi olarak kullanılabileceği ispat edilmiştir.
  • Ozon jenaratörlerinin geliştirilmesi günümüzde ozon kullanım alanını, hızla genişletmektedir. Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.Bu nedenle hastane, otel, konferans salonu, okul ve insanların yoğun olarak bulunduğu ortamların sterilize edilmesinde kullanılır. Ayrıca ozon kullanımı klima santralleri ve soğutma kulelerinde oluşan Legıonella hastalığını, bu tür mekanlarda insanların hava yolu ile birbirlerine bulaştırabileceği hastalıkları da engellemektedir.
  • Ortamdaki hava kirliliği ve kötü kokuları yok etmesi sayesinde , insanlarda ferahlık ve zindelik hissi yaratır.
Evde Dezenfeksiyon | Hijyenik Mikrop

Ozon İle Evde Dezenfekte İşlemi

Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfeksiyon maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan Ozon ev gibi kapalı mekanlarda hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.

Ev Dezenfeksiyon Fiyatları Nedir?

Ozon ile evde dezenfekte hizmeti için sizlere en uygun fiyatları sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınıza anında cevap alabilirsiniz. Ev dezenfeksiyonunda sizlere sunduğumuz uygun fiyatlardan faydalanarak evinizde sevdiklerinizle ferah bir ortamın keyfini çıkartın.

Ev Dezenfeksiyonu İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Ev dezenfeksiyonu hizmeti randevusu almak için Instagram hesaplarımızdan, iletişim sayfamızdan veya telefon numaralarımızdan bizleri arayarak randevularınızı uygun gün ve saat aralığı için oluşturabilirsiniz.