Kreş, Anaokulu, Okul, Dershane Dezenfeksiyonu

Kreş, Anaokulu, Okul, Dershane Dezenfeksiyonu

Hayattaki en değerli varlıklarımız şüphesiz ki çocuklarımız.Onlar için hep en iyisini en mükemmelini isteriz. Özellikle sağlıkları söz konusu ise daha titiz davranır, bulundukları ortamın dezenfekte ve steril olmasına oldukça önem gösteririz.

Okul dönemi boyunca adına vakitlerinin büyük bölümünü okullarda, kreşlerde, dershanelerde, anaokullarında geçiren çocuklarımızın öğrenim alanlarının steril ve dezenfekte olması, sağlıklı ortamda bulunmaları en az eğitim süreçleri kadar önem arz etmektedir.

Kreş, anaokulu, dershane, okul gibi yoğun kullanılan ortak yaşam alanlarının getirdiği başlıca sorunlar en çok hava yoluyla bulaşan hastalıklar, yoğun kişi sayısı nedeniyle oluşan kötü koku ve dezenfeksiyon problemleridir.

Okul temizliği sanıldığı gibi, sınıf, tuvalet ve koridorların temizlenmesinden ibaret değildir. Dezenfekte edilmeyen okullar artan sayıda çocuk hastalığına neden olmaktadır. Okullarda dezenfeksiyona yeterli önemin verilmemesi sonucu bulaşıcı hastalıkların sayısı gün ve gün artmaktadır.

Kreş, Anaokulu, Okul, Dershane Dezenfeksiyonu | Hijyenik Mikrop

Enfeksiyonların Bulaşma Yolları;

  • Direk temas
  • Endirekt temas
  • Damlacık
  • Hava (5 mm’den küçük partikül; tuberkulosis, suçiçeği, kızamık) ile olmaktadır.

Çocukların sağlığını korumada, yaşadığı çevrenin temiz tutulması ve bazı önlemler alınması şarttır. Çocuklarda görülen çoğu hastalığa neden olan mikroplar, onların yaşadığı alanlarda, teneffüs ettiği havadan ve dokunma yoluyla yayılır.Bu nedenle okullarda dezenfekte sık periyotlar ile uygulanmalıdır.

Ozon ile dezenfeksiyonda sınıflar, yemekhaneler, lavabolar ve tuvaletler steril ve dezenfekte hale gelmektedir.

Ozon mantar, virüs, küf ve bakterilerin tamamını öldürür, tam bir hijyen ortam sağlar.

Özellikle Legionella, Salmonella, E-coli gibi bakterileri anında yok eder.

Ozon doğaldır. Ozon doğadandır. Ozon tekrar oksijene dönüşür geride zararlı kalıntı bırakmaz.

Ozon istenmeyen kokuları hücre çeperlerini yırtarak yok eder. Kansorejen içermez.

En Güçlü Dezenfektan

Dünya'da bilinen en güçlü ve etkili olan ozon gazını kullanarak %99.99 oranında bakteri, virüs ve kötü kokuları anında yok ediyoruz.

%100 Doğal Dezenfektan

Ozon gazı, dünya'nın en güçlü dezenfektanı olmasının yanısıra %100 doğaldır ve hiçbir kimyasal madde içermez.

Okul/Anaokulu/Kreş Dezenfeksiyonunda Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Ozon gazı soluduğumuz havadan yani saf oksijenden üretilir. Bu nedenle herhangi bir kimsayal ya da zararlı madde içermez. Tamamen doğal dezenfektan ile ortak yaşam alanlarının her köşesini sterilize ediyoruz.

Okulların,kreşlerin,anaokullarının dezenfesiyonunda ozon tercih ediyoruz çünkü ;

Ozon, yüksek reaktivitesi sayesinde çeşitli organik ve inorganik molekül ve atomlar ile reaksiyona girerek onları oksitler.Bu reaksiyonlar sonucunda havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek sterilizasyon sağlanmış olur.Reaksiyon başladıktan sonra ortamdaki hava sıcaklığına göre 5 dakika ile yarım saat içinde ozon molekülleri oksijene dönüşmeye başlar .Bu özelliği sayesinde ozon diğer dezenfektan maddelerinin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz.

Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda , ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada; mikrop kırıcı olarak, koku giderici olarak, ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edicisi olarak kullanılabileceği ispat edilmiştir.

Ozon jenaratörlerinin geliştirilmesi günümüzde ozon kullanım alanını, hızla genişletmektedir.Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.Bu nedenle hastane, otel, konferans salonu, okul ve insanların yoğun olarak bulunduğu ortamların sterilize edilmesinde kullanılır.Ayrıca ozon kullanımı klima santralleri ve soğutma kulelerinde oluşan Legıonella hastalığını, bu tür mekanlarda insanların hava yolu ile birbirlerine bulaştırabileceği hastalıkları da engellemektedir.Ortamdaki hava kirliliği ve kötü kokuları yok etmesi sayesinde , insanlarda ferahlık ve zindelik hissi yaratır.

Kreş, Anaokulu, Okul, Dershane Dezenfekte | Hijyenik Mikrop

Okul/Anaokulu/Kreş Dezenfeksiyonunda Neden Ozon ?

Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfeksiyon maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan ozon; okul, anaokulu, kreş gibi kapalı mekanlarda hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.

Okul/Kreş/Anaokulu Dezenfeksiyon Fiyatları Nedir?

Ozon ile dezenfeksiyon için sizlere en uygun fiyatları sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınıza anında cevap alabilirsiniz. Okul,kreş,anaokulu ve dershane dezenfeksiyonunda sizlere sunduğumuz uygun fiyatlardan faydalanarak çocukların daha ferah ve temiz alanlarda eğitimlerini tamamlamalarına, gelişimlerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için gerekli ortamı sağlayalım.

Okul/Kreş/Anaokulu Dezenfeksiyonu İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Okul,kreş,anaokulu ve dershane dezenfeksiyon hizmeti randevusu almak için Instagram hesaplarımızdan, iletişim sayfamızdan veya telefon numaralarımızdan bizleri arayarak randevularınızı uygun gün ve saat aralığı için oluşturabilirsiniz.