Otel Dezenfeksiyonu

Otel Dezenfeksiyonu

İnsan sirkülasyonunun çok fazla olduğu ortak kullanım alanları arasında yer alan otel,pansiyon ve tatil köyleri dezenfeksiyonun en çok uygulanması ve denetlenmesi gereken konaklama tesisleridir.

Modern dünyanın yaşam ve çalışma biçiminde, özellikle gelişen teknoloji ve ulaşım imkanları ile milyonlarca insan iş, tatil ya da gezi amaçlı dünyanın bir yerinden diğer yerine seyahat etmektedir. İnsanların seyahat etme sebebi her ne olursa olsun ister iş, ister gezi, ister tatil konaklama ihtiyacı duyar. Tabi konaklayacakları tesis seçimlerinde ise başlıca kriterler ararlar. Yapılan anketlerde insanların konaklayacakları tesis seçiminde otellerin estetik görünümünden çok özellikle temizlik ve hijyen kriterlerine dikkat ettiği görülmektedir.

Otellerde müşteri memnuniyeti sağlamak için ilk koşul hijyen uygulamalarıdır.Hijyen uygulamalarının en başında otel dezenfeksiyonu yer almaktadır.

Otel Dezenfekte | Hijyenik Mikrop

En Güçlü Dezenfektan

Dünya'da bilinen en güçlü ve etkili olan ozon gazını kullanarak %99.99 oranında bakteri, virüs ve kötü kokuları anında yok ediyoruz.

%100 Doğal Dezenfektan

Ozon gazı, dünya'nın en güçlü dezenfektanı olmasının yanısıra %100 doğaldır ve hiçbir kimyasal madde içermez.

Ne kadar lüks olursa olsun oteller bakteri ve mikropların çoğalması için en elverişli yerlerin başında gelir. Farklı yerlerden gelen birçok otel müşterisi taşıdıkları bakteri ve mikropları da getirirler. Bu sebeplerle otel dezenfeksiyonu çok önem teşkil etmektedir.

Yüzeyler ve nevresimler ne kadar temizlenirse temizlensin bakteriler yatak, halı, perde ve havalandırmalarda yaşamaya devam ederler.

Otel odalarında ayrıca koku problemi de yaşanabilmektedir. Sigara kokusu, rutubet kokusu, mantar saçan halılardan kaynaklanan kokular da oda yaşam konforunu etkiler ve müşteri memnuniyetini düşürür. 

Hijyenik odalar ise insanları; mikrop, mikroorganizma, mantar, kötü kokulardan koruyacak şekilde donatılmış, hava kalitesinin kontrol edildiği mikroorganizmaların büyümesine imkan vermeyen dezenfekte edilmiş ortamlardır.

Otellerin çoğu kansorejen ve sağlığa zararlı kimyasallar içeren deterjanlar ile temizlenmekte ve antibakteriyel hale getirildiği zannedilmektedir. İstenmeyen kokular ile sigara içilen odalarda oda kokuları ile örtülmektedir.

Otel odalarındaki tüm yüzeyleri dezenfekte ettirmeden , yastık kılıflarını ve çarşafları değiştirmekle, odadaki bakteri, mantar ,mikropları ve  kokuları yok edemezsiniz.

Ozon dezenfeksiyonu ile ortamın havası dahil erişelemeyecek tüm yüzeyler dezenfekte edilerek steril bir ortam sağlanır. Bakteri, virus,mantar, küf, sigara dumanı ve havadaki kötü kokuları elimine eder.

Uygulamış olduğumuz ozon ile dezenfeksiyon işleminde; otellerde mutfak dezenfeksiyonu,alet ekipman dezenfeksiyonu,sebze ve meyve dezenfeksiyonu,soğuk hava odalarının dezenfeksiyonu, otel odalarının dezenfeksiyonu , ortak kullanım alanın dezenfeksiyonuna kadar birçok alan steril,dezenfekte ve hijyenik hale getirilmektedir.

Bu sebeple turistik konaklama hizmeti veren kuruluşların kısa dönemde konuklarının sağlığını korumaya ve dolayısıyla kuruluş imajını arttırmaya yönelik yaptıkları çalışmaların başında otel dezenfeksiyonu yer almalıdır.

Tesisinizin kalite ve gıda sorumluları ile koordineli olarak, tesisinizin bütün alanlarında hijyeni % 100 optimize etmek için ihtiyacınız olan dezenfektan miktarını belirliyoruz. Otel dezenfeksiyonunda, alanın büyüklüğüne ve ortam risk derecesine göre belirlenen dezenfektan ve uygulama oranı dikkate alınarak doğadaki en doğal dezenfektan olan ozon ile dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyoruz.

Otel Dezenfeksiyonunda Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Ozon gazı soluduğumuz havadan yani saf oksijenden üretilir. Bu nedenle herhangi bir kimsayal ya da zararlı madde içermez. Tamamen doğal dezenfektan ile işletmenizin her köşesini sterilize ediyoruz.

Otel dezenfeksiyonunda ozon tercih ediyoruz çünkü ;

Ozon gazı diğer kimyasal maddelerle uygunlanan dezenfeksiyon yöntemlerinden çok daha fazla güvenlidir. Bu sebeple ürünlere, kişilere, alet ve ekipmanlara zarar vermez, diğer dezenfektanlar gibi kimyasal kalıntı bırakmaz.

Ozon, yüksek reaktivitesi sayesinde çeşitli organik ve inorganik molekül ve atomlar ile reaksiyona girerek onları oksitler.Bu reaksiyonlar sonucunda havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek sterilizasyon sağlanmış olur.Reaksiyon başladıktan sonra ortamdaki hava sıcaklığına göre 5 dakika ile yarım saat içinde ozon molekülleri oksijene dönüşmeye başlar .Bu özelliği sayesinde ozon diğer dezenfektan maddelerinin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz.

Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda , ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada; mikrop kırıcı olarak, koku giderici olarak, ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edicisi olarak kullanılabileceği ispat edilmiştir.

Ozon jenaratörlerinin geliştirilmesi günümüzde ozon kullanım alanını, hızla genişletmektedir.Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.Bu nedenle café, restaurant, avm, hastane, otel, konferans salonu, okul ve insanların yoğun olarak bulunduğu ortamların sterilize edilmesinde kullanılır.Ayrıca ozon kullanımı klima santralleri ve soğutma kulelerinde oluşan Legıonella hastalığını, bu tür mekanlarda insanların hava yolu ile birbirlerine bulaştırabileceği hastalıkları da engellemektedir.Ortamdaki hava kirliliği ve kötü kokuları yok etmesi sayesinde , insanlarda ferahlık ve zindelik hissi yaratır.

Otel Dezenfeksiyon | Hijyenik Mikrop

Otel Dezenfeksiyonunda Neden Ozon ?

Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfeksiyon maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan Ozon café restaurant gibi kapalı mekanlarda hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.

Otel Dezenfeksiyon Fiyatları Nedir ?

Otellerinizde müşterilerinize steril ve hijyenik bir ortam sağlamanız için siz işletmecilerimize en uygun fiyatları sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınıza anında cevap alabilirsiniz. Otel dezenfeksiyonunda sizlere sunduğumuz uygun fiyatlardan faydalanarak müşteri memnuniyetinizi ve tercih edilebilirliğinizi arttırın.

Otel Dezenfeksiyonu İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Otel dezenfeksiyon hizmeti randevusu almak için Instagram hesaplarımızdan, iletişim sayfamızdan veya telefon numaralarımızdan bizleri arayarak randevularınızı uygun gün ve saat aralığı için oluşturabilirsiniz.