Otobüs Dezenfeksiyonu

Otobüs Dezenfeksiyonu

Şehirler arası seyahatlerde en çok tercih edilen ulaşım araçları olan otobüslerde hijyen ve dezenfeksiyon fazlasıyla önem teşkil etmektedir. Çünkü insan sirkülasyonunun fazla olduğu ve havalandırmanın yetersiz kaldığı toplu taşıma araçlarında hastalık bulaşma riski oldukça yüksektir.

Otobüs gibi sık kullanılan toplu taşıma araçlarında günlük iç-dış temizleme işlemi gerçekleştirilmekte olsa da tam hijyen sonuç için yeterli değildir. Günde birçok kişinin temasta bulunduğu otobüs koltuk ve döşemelerinde saç, kıl,deri döküntüleri, insan yağı, virüsler, bakteriler barınmaktadır.Bu mikroorganizmalar temasla kişiden kişiye yayılarak hastalık bulaşma riskini arttırmaktadır. Bu nedenler ile otobüs dezenfeksiyonu ve sterilizasyonu çok önemlidir.Hapşırık ve öksürük ile havaya yayılan virüsler, solunum yolu ve el temasıyla araç havalandırma sistemine, yüzeylerine bulaşır ve çoğalır. Bu virüsler,  üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle,  soğuk algınlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak yolu iltihabı, bronşit,  hatta zatürre gibi ölümcül olabilecek hastalıklara bile neden olabilmektedir.

Otobüs Dezenfeksiyonu | Hijyenik Mikrop

Bu riskleri azaltmak adına sık periyotlar da otobüs dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Çünkü sayısız insanın nefes aldığı, dokunduğu, vakit geçirdiği toplu taşıma araçlarında iç hava kalitesini korumak ve dezenfeksiyon sağlamak gerçek bir temizlik anlayışıyla mümkündür.

İnsanların yoğun kullandığı otobüs gibi bu tür ulaşım araçlarında uygulanacak olan dezenfeksiyon işlemi ve kullanılacak olan dezenfektan da sağlık açısından oldukça önemlidir. Otobüslere dezenfeksiyon uygulası yapılırken kanserojen içeren kimyasal madde içerikli dezenfeksiyon işlemlerinden uzak sağlık açısından kesinlikle uzak durulmalıdır.

Çalışanlarınızın ve müşterilerinizin sağlığını göz önünde bulundurarak doğada bulunan tek doğal dezenfektan olan ozon ile otobüsleri dezenfekte ve sterilize hale getiriyoruz.

Dezenfeksiyon yönteminde ozonu tercih ediyoruz çünkü;

Tamamen saf oksijenden elde ediliyor ve sağlığa zararsızdır. Tüm yüzeylere işler ve sterilize eder. Aynı zamanda havada bulunan tüm zararlı mikroorganizmaları yok etmesi ile temiz,ferah ve steril bir hava ortamı yaratır.

İşletme sahibi olarak kalitenizi,tercih edilebilirliğinizi ve müşteri memnuniyetini arttırmak adına sizlere 7/24 profesyonel dezenfeksiyon hizmeti sağlamaktayız.

En Güçlü Dezenfektan

Dünya'da bilinen en güçlü ve etkili olan ozon gazını kullanarak %99.99 oranında bakteri, virüs ve kötü kokuları anında yok ediyoruz.

%100 Doğal Dezenfektan

Ozon gazı, dünya'nın en güçlü dezenfektanı olmasının yanısıra %100 doğaldır ve hiçbir kimyasal madde içermez.

Otobüs Dezenfeksiyonunda Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Ozon gazı soluduğumuz havadan yani saf oksijenden üretilir. Bu nedenle herhangi bir kimsayal ya da zararlı madde içermez. Tamamen doğal dezenfektan ile aracınızın her köşesini sterilize ediyoruz.

Otobüs dezenfeksiyonunda ozon tercih ediyoruz çünkü ;

Ozon gazı diğer kimyasal maddelerle uygunlana dezenfeksiyon yöntemlerinden çok daha fazla güvenlidir. Bu sebeple ürünlere, kişilere, alet ve ekipmanlara zarar vermez, diğer dezenfektanlar gibi kimyasal kalıntı bırakmaz.

Ozon, yüksek reaktivitesi sayesinde çeşitli organik ve inorganik molekül ve atomlar ile reaksiyona girerek onları oksitler.Bu reaksiyonlar sonucunda havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek sterilizasyon sağlanmış olur.Reaksiyon başladıktan sonra ortamdaki hava sıcaklığına göre 5 dakika ile yarım saat içinde ozon molekülleri oksijene dönüşmeye başlar .Bu özelliği sayesinde ozon diğer dezenfektan maddelerinin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz.

Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda , ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada; mikrop kırıcı olarak, koku giderici olarak, ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edicisi olarak kullanılabileceği ispat edilmiştir.

Ozon jenaratörlerinin geliştirilmesi günümüzde ozon kullanım alanını, hızla genişletmektedir.Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.Bu nedenle café, restaurant, avm, hastane, otel, konferans salonu, okul ve insanların yoğun olarak bulunduğu ortamların sterilize edilmesinde kullanılır.Ayrıca ozon kullanımı klima santralleri ve soğutma kulelerinde oluşan Legıonella hastalığını, bu tür mekanlarda insanların hava yolu ile birbirlerine bulaştırabileceği hastalıkları da engellemektedir.Ortamdaki hava kirliliği ve kötü kokuları yok etmesi sayesinde , insanlarda ferahlık ve zindelik hissi yaratır.

Otobüs Dezenfekte | Hijyenik Mikrop

Otobüs Dezenfeksiyonunda Neden Ozon ?

Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfeksiyon maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan ozon, otobüs gibi toplu taşıma araçlarında hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.

Otobüs Dezenfeksiyon Fiyatları Nedir ?

Otobüs dezenfeksiyon hizmeti için siz işletmecilerimize en uygun fiyatları sunmaktayız. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınıza anında cevap alabilirsiniz. Otobüs dezenfeksiyonunda sizlere sunduğumuz uygun fiyatlardan faydalanarak müşterilerinize firmanızla yapacakları keyifli yolculuğun tadını çıkartmalarına olanak tanıyın.

Otobüs Dezenfeksiyonu İçin Nasıl Randevu Alabilirim ?

Otobüs dezenfeksiyon hizmeti randevusu almak için Instagram hesaplarımızdan, iletişim sayfamızdan veya telefon numaralarımızdan bizleri arayarak randevularınızı uygun gün ve saat aralığı için oluşturabilirsiniz.