Otomobil/Araba Dezenfeksiyonu

Otomobil/Araba Dezenfeksiyonu

Ev dezenfeksiyonu, ofis dezenfeksiyonu kadar günümüz koşullarında sık kullandığımız arabalarımızda da araç dezenfeksiyonu son derece önemlidir. Hergün kullandığımız otomobillerin içi ile havalandırmalarının yapılan araştırmalara göre bakteri ve mikroplar için ideal bir ortam olduğu, kolayca çoğalabildiği ve hava yoluyla ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verdiği tespit edilmiştir.

Araca binen herkes kendi mikroplarını getirir ve bırakır. Hapşırık ve öksürük ile havaya yayılan virüsler, solunum yolu ve el temasıyla araç havalandırma sistemine bulaşır ve çoğalır. Bu virüsler,  üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, nezle,  soğuk algınlığı, sinüzit, bademcik iltihabı, dış kulak yolu iltihabı, bronşit,  hatta zatürre gibi ölümcül olabilecek hastalıklara bile neden olabilmektedir.

Arabaların klimaları ve yüzeyleri sürekli salgın hastalık üreten bir ortam haline gelmektedir. Sebebi ise zamanla klimalarda bakteriler,virüsler ve kötü kokulara sebebiyet veren organizmların üremesidir. Yani aslında sanıldığı gibi araç klimaları iç ortamı temizlememektedir.Bu nedenle belirli periyotlar ile araç dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.

Araba Otomobil Dezenfeksiyon | Hijyenik Mikrop

Çocuklarınızın ve ailenizin sağlığı açısından alerjen olmayan ve kimyasal içermeyen modern dezenfeksiyon yöntemlerinin kullanılması da sağlık açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. İstenmeyen kokuları yok etmek için kullanılan araç kokuları, içerdiği yüzlerce zararlı madde nedeniyle ciddi birçok sağlık sorununa yol açmaktadır.

Ayrıca, araçlarda  hijyen uygulamasının kalitesiz kimyasallar ile yapılması kanser riskini  artırmaktadır. Bu kimyasallar ellere bulaşarak, yiyeceklerle beraber veya solunum yoluyla vücudumuza girmektedirler.

Hijyenik mikrop ekibi olarak ozon teknolojisi ile araçlarınızı dezenfekte ediyor, sevdiklerinizle birlikte ferah, hijyenik ve sağlıklı yolculukların keyfini sürmeniz için sizlere hizmet sunuyoruz.

Sağlığınız bizler için değerli, siz de sağlığınızı riske atmayın ve araç dezenfeksiyonunuzu ihmal etmeyin.

En Güçlü Dezenfektan

Dünya'da bilinen en güçlü ve etkili olan ozon gazını kullanarak %99.99 oranında bakteri, virüs ve kötü kokuları anında yok ediyoruz.

%100 Doğal Dezenfektan

Ozon gazı, dünya'nın en güçlü dezenfektanı olmasının yanısıra %100 doğaldır ve hiçbir kimyasal madde içermez.

Neden Aracımı Ozon Dezenfeksiyon Teknolojisi ile Dezenfekte Ettirmeliyim?

Yazımızda bahsettiğimiz gibi sağlığınızı tehdit eden birçok mikorganizmayı yok etmesi aynı zamanda oluşumunu engellemesi, doğada bulunan tek doğal dezenfektan olması özelliği ile hiçbir kimyevi madde içermemesi tamamen saf oksijenden elde edilmesi ve bu özelliği ile de sağlığınıza tehdit eden herhangi bir yan etkisinin bulunmaması, havadaki mikoorganizmalar dahil tüm yüzeyleri dezenfekte etmesi gibi özellikleri ile dezenfeksiyon yöntemlerinde ozonun tercih edilebilirliğinin nedenlerinden başlıcalarıdır.

Araba Otomobil Dezenfekte | Hijyenik Mikrop

Araç Dezenfeksiyonunda Neden Ozon ?

Aracınızın Ozon Gazı İle Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır ?

Tüm kapı ve camlar kapatılır. Sisleme yöntemi ile ozon gazı aracın tüm iç yüzeylerine uygulanır. Klimanın iç hava modu ile devri daim aktif  hale getirilirerek tüm klima sisteminin de sterilizasyonu da sağlanır. Ozon gazı araç içerisinde bir süre bekletilerek tüm yüzeylere etki etmesi sağlanır. Sonrasında aracınızın kapıları açılır, araba havalandırılır ve araç sahibine teslim edilir. Tekrar silme, sıvama ve temizleme işlemi yapılmaz. Leke yapmaz, korozif etkisi yoktur.

Araç Dezenfeksiyon Fiyatları Nedir?

Araçlarınızda hijyenin keyfini sürebilmeniz ve yolculuklarınızı daha keyifli hale getirebilmeniz için en uygun fiyatlarla araç dezenfeksiyon hizmeti sunmaktayız. Ferah sürüşün keyfini çıkarmak ve en uygun fiyatlarla dezenfeksiyon hizmeti almak için bizimle ileşime geçmeyi unutmayın.

Araç Dezenfeksiyonu İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Aracınızı dezenfekte ettirmek için araç dezenfeksiyon hizmeti randevusu almak istiyorsanız; Instagram hesaplarımızdan, iletişim sayfamızdan veya telefon numaralarımızdan bizleri arayarak randevularınızı uygun gün ve saat aralığı için oluşturabilirsiniz.